• Vita Research Elite cleaner (40ml)

Elite Cleaner to bardzo skuteczny koncentrat czyszczący do mechanicznego usuwania osadów z powierzchni soczewki kontaktowej.

35.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.99
Odbiór osobisty (płatność przy odbiorze) 0
Odbiór osobisty (płatność z góry) 0
ORLEN Paczka 9.99
Paczkomaty InPost 17
Kurier InPost 18.5
Dostępność Dostępny

Zamówienie telefoniczne: 22 855 25 87

ELITE Cleaner zastępuje w naszej ofercie Piiloset Daily Cleaner.

Jest to preparat na bazie alkoholu do czyszczenia wszystkich rodzajów soczewek kontaktowych. Stosowany przed normalnym procesem dezynfekcji pozwala skuteczniej usunąć najbardziej uporczywe osady, które wiążą się z soczewką kontaktową. Wystarczy wylać kroplę na soczewkę i pocierać przez 10 sekund, aby uzyskać doskonałe oczyszczenie soczewek. Na bazie niejonowych środków powierzchniowo czynnych.

Surfaktanty: surfaktanty mają za zadanie usuwanie zabrudzeń o działaniu mającym na celu zmniejszenie napięcia powierzchniowego, uczynienie powierzchni bardziej zwilżalną i uwięzienie usuwanego brudu.

Niejonowe środki powierzchniowo czynne: zawiera glikol propylenowy, neutralny lipofilowy niejonowy środek powierzchniowo czynny. Niejonowe środki powierzchniowo czynne są chemicznie zbudowane z cząsteczek, które nie mają naładowanych grup, dlatego są niewrażliwe na zmiany pH i obecność elektrolitów. Są mało agresywne i mają niewielkie powinowactwo do wywoływania zjawisk alergicznych lub drażniących.


ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Unikaj kontaktu z oczami, ponieważ Elite Cleaner to mydło oczyszczające przeznaczone wyłącznie do czyszczenia soczewek kontaktowych. Po jego użyciu należy zawsze przepłukać soczewki kontaktowe roztworem wielofunkcyjnym i wykonać normalny cykl dezynfekcji. Przechowywać produkt w temperaturze od 4°C do 25°C. Nie używać po 3 miesiącach od otwarcia.


SKŁAD

Substancja czynna: niejonowe substancje czyszczące. Konserwant: PHMB 0,002%


INSTRUKCJA UŻYCIA

Otworzyć butelkę przekręcając nakrętkę w celu zerwania plomby gwarancyjnej. Dokładnie umyj ręce i osusz je. Po zdjęciu soczewki z oka umieść ją na dłoni lub między palcami (wskazującym i kciukiem) dodając kilka kropli ELITE CLEANER z każdej strony, masując palcem wskazującym drugiej ręki przez 15 sekund. Dokładnie spłukać solą fizjologiczną lub pojedynczym roztworem i umieścić soczewki w pojemniku z roztworem dezynfekującym. Po zdezynfekowaniu soczewki można od razu założyć. Nie dotykać kroplomierza butelki, aby uniknąć zanieczyszczenia roztworu. Po użyciu zawsze upewnij się, że butelka została prawidłowo zamknięta.

Ulotka informacyjna -> kliknij tutaj.

Producent Vita Research Srl
Pojemność 40 ml
Długa data ważności Tak
Produkt medyczny Tak
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.