• Oxy Soft B (250ml)

Oxy Soft B jest roztworem izotonicznym, zbuforowanym roztworem do neutralizacji, płukania i do przechowywania miękkich oraz hybrydowych soczewek kontaktowych. Należy go używać łącznie z roztworem Piiloset Oxy Soft A.

21.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h - ostatnie sztuki!
Cena dostawy 10
Odbiór osobisty (płatność przy odbiorze) 0
Odbiór osobisty 0
Poczta Polska polecony priorytet 10
Paczkomaty InPost 14
Kurier DPD 14.5
Kurier DPD (Pobranie) 18.9
Dostępność Dostępny

Zamówienie telefoniczne: 22 855 25 87

Drugi płyn z dwustopniowego systemu pielęgnacyjnego do soczewek miękkich oraz hybrydowych. Łącznie z płynem Oxy Soft A tworzy skuteczny, tradycyjny system pielęgnacyjny, oparty na nadtlenku wodoru, przeznaczony do czyszczenia, dezynfekcji, płukania i przechowywania soczewek kontaktowych. Delikatny dla oczu, hypoalergiczny, spełnia rygorystyczne normy skandynawskie, posiada prawnie przyznane oznakowanie Allergy Fińskiej Organizacji do Spraw Alergii i Astmy. 

Oxy Soft B jest roztworem neutralizującym i do przechowywania. Zastosowanie biokatalazy uzyskanej w drodze bioinżynierii jako czynnika neutralizującego nadtlenek wodoru z płynu Oxy Soft A całkowicie pozbawia roztwór własności antygenowych (w przeciwieństwie do katalaz zwierzęcych bądź roślinnych); ponadto zapewnia szybką i skuteczną neutralizację - w mniej niż 20 minut. Dodatkowe składniki płynu Oxy Soft B zapobiegają zanieczyszczeniu roztworu po otwarciu butelki i w czasie przechowywania soczewek. 

Skład płynu Piiloset Oxy Soft B: 
EDTA zwiększa skuteczność dezynfekcji i usuwa depozyty wapniowe z powierzchni soczewki. Kwas sorbinowy działa jako czynnik dezynfekujący podczas czyszczenia oraz zabezpiecza roztwór przed zanieczyszczeniem drobnoustrojami podczas użycia. Borek sodu stabilizuje pH roztworu na poziomie odpowiednim dla oka. Enzym biokataliza neutralizuje nadtlenek wodoru z płynu Oxy Soft B.

Oznakowanie Allergy dla wrażliwych oczu (kliknij tutaj).

Producent Piiloset
Pojemność 250 ml
Długa data ważności Tak
Produkt medyczny Tak