• Oxy Soft B (250ml)

Oxy Soft B jest roztworem izotonicznym, zbuforowanym roztworem do neutralizacji, płukania i do przechowywania miękkich oraz hybrydowych soczewek kontaktowych. Należy go używać łącznie z roztworem Piiloset Oxy Soft A.

Brak towaru
21.90
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h - ostatnie sztuki!
Cena przesyłki 9.99
Odbiór osobisty (płatność przy odbiorze) 0
Odbiór osobisty (płatność z góry) 0
ORLEN Paczka 9.99
Paczkomaty InPost 17
Kurier InPost 18.5
Dostępność Niedostępny

Drugi płyn z dwustopniowego systemu pielęgnacyjnego do soczewek miękkich oraz hybrydowych. Łącznie z płynem Oxy Soft A tworzy skuteczny, tradycyjny system pielęgnacyjny, oparty na nadtlenku wodoru, przeznaczony do czyszczenia, dezynfekcji, płukania i przechowywania soczewek kontaktowych. Delikatny dla oczu, hypoalergiczny, spełnia rygorystyczne normy skandynawskie, posiada prawnie przyznane oznakowanie Allergy Fińskiej Organizacji do Spraw Alergii i Astmy. 

Oxy Soft B jest roztworem neutralizującym i do przechowywania. Zastosowanie biokatalazy uzyskanej w drodze bioinżynierii jako czynnika neutralizującego nadtlenek wodoru z płynu Oxy Soft A całkowicie pozbawia roztwór własności antygenowych (w przeciwieństwie do katalaz zwierzęcych bądź roślinnych); ponadto zapewnia szybką i skuteczną neutralizację - w mniej niż 20 minut. Dodatkowe składniki płynu Oxy Soft B zapobiegają zanieczyszczeniu roztworu po otwarciu butelki i w czasie przechowywania soczewek. 

Skład płynu Piiloset Oxy Soft B: 
EDTA zwiększa skuteczność dezynfekcji i usuwa depozyty wapniowe z powierzchni soczewki. Kwas sorbinowy działa jako czynnik dezynfekujący podczas czyszczenia oraz zabezpiecza roztwór przed zanieczyszczeniem drobnoustrojami podczas użycia. Borek sodu stabilizuje pH roztworu na poziomie odpowiednim dla oka. Enzym biokataliza neutralizuje nadtlenek wodoru z płynu Oxy Soft B.

Oznakowanie Allergy dla wrażliwych oczu (kliknij tutaj).

Producent Piiloset
Pojemność 250 ml
Długa data ważności Nie
Produkt medyczny Tak
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.