• IMMUNODROP krople do oczu (8ml)

IMMUNODROP jest środkiem medycznym służącym do ochrony i stabilizacji powierzchni oka. Jego użycie jest szczególnie wskazane u pacjentów z sezonowymi i wieloletnimi objawami alergicznymi, z dyskomfortem występującym po podawaniu leków (np. przeciw jaskrze) oraz z podrażnieniami wynikającymi z otarć, obecności ciał obcych czy ZSO.

89.00
op. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 5 dni
Cena przesyłki 9.99
Odbiór osobisty (płatność przy odbiorze) 0
Odbiór osobisty (płatność z góry) 0
ORLEN Paczka 9.99
Paczkomaty InPost 17
Kurier InPost 18.5
Dostępność Dostępny

Zamówienie telefoniczne: 22 855 25 87

IMMUNODROP to innowacyjne, paraprobiotyczne krople do oczu przeznaczone dla pacjentów z objawami alergicznymi, Zespołem Suchego Oka, dyskomfortem po podawaniu leków oraz podrażnieniami wynikającymi z otarć czy obecności ciał obcych. Stabilizują powierzchnię oka dzięki zawartości mieszaniny fosfolipidów z lizatu bakteryjnego Lactobacillus sakei (paraprobiotyk) oraz hypromelozy. Poszczególne składniki IMMUNODROP® stabilizują film łzowy i przywracają naturalną barierę chroniącą oko przed zewnętrznymi czynnikami mikrobiologicznymi, zanieczyszczeniami oraz substancjami środowiskowymi. Preparat wspomaga rekonstrukcję filmu łzowego i zwiększa adhezję pożytecznych bakterii, naturalnie obecnych na powierzchni oka.

IMMUNODROP jest wskazany podczas przywracania równowagi filmu łzowego, zmienionej w wyniku alergii, infekcji (np. zapalenie spojówek, zapalenie brzegów powiek, zapalenie brzegów powiek i spojówek, jęczmień) oraz po zabiegach chirurgicznych okolicy oka.

W składzie IMMUNODROP zawarta jest 4% mieszanina fosfolipidów z lizatu bakteryjnego Lactobacillus sakei. Ten szczep niepatogennych bakterii wykazuje najwyższą zdolność immunomodulacji, czyli regulowania lokalnej odpowiedzi immunologicznej. Lizat Lactobacillus sakei jest paraprobiotykiem, który wspomaga przywracanie naturalnego mikrobiomu powierzchni rogówki i spojówki.

Paraprobiotyki (inaczej: ukryte probiotyki, ang. ghost probiotics) – to lizaty komórek bakteryjnych lub nieaktywne biologicznie komórki mikroorganizmów wykazujące działanie regulujące lokalną odpowiedź immunologiczną - podobnie, jak ma to miejsce w przypadku probiotyków. Pojęcie „paraprobiotyk” pojawiło się w wyniku najnowszych badań, w czasie których stwierdzono, że korzystne działanie immunomodulujące mogą mieć zarówno żywe (probiotyki) jak i martwe komórki bakterii a także ich fragmenty.

DZIAŁANIE:

IMMUNOMODULUJĄCE, NAWILŻAJĄCE, STABILIZUJĄCE POWIERZCHNIĘ OKA

WSKAZANIA:

Alergiczne nieżyty spojówek
Zespół Suchego Oka
Zaburzenia powierzchni oka po długotrwałym stosowaniu leczenia (np. przeciwjaskrowego)
Odbudowa fizjologicznej flory w worku spojówkowym po antybiotykoterapii
Chemiczne podrażnienia spojówek, np. po basenie

Sposób użycia:

Zaaplikuj jedną lub dwie krople do każdego oka 3-4 razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

Skład:

4% mieszanina fosfolipidów z lizatu bakteryjnego Lactobacillus sakei, hydroksypropylometyloceluloza, kwas borowy, wersenian disodowy, chlorek sodu, woda oczyszczona.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwosć na którykolwiek ze składników preparatu.

Ostrzeżenia:

Przed użyciem należy zapoznać się z ulotką.

Zawartość:

Opakowanie zawiera butelkę zawierającą 8 ml kropli do oczu.

Producent:

FB VISION S.p.A. – Via San Giovanni Scafa, 63074 San Benedetto del Tronto (AP)

Producent FB Vision
Pojemność 8 ml
Długa data ważności Tak
Produkt medyczny Tak
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.